Kuullaagrid

Kuullaagrid on masinaehituse oluline komponent, mis võimaldavad osade sujuvat pöörlemist või liikumist, vähendades hõõrdumist ja kulumist. Nende kasutusvaldkond on äärmiselt lai, hõlmates tööstusseadmeid, autotööstust, lennundust, kodumasinaid ja palju muud. Valides õige tüüpi kuullaagri, on oluline arvestada mitme teguriga, et tagada seadme optimaalne toimimine ja pikaealisus. Järgnevalt käsitleme kuullaagrite peamisi tüüpe ja nende valimise kriteeriume.

Kuullaagrite Tüübid

 1. Sügava soonega kuullaagrid - Need on kõige levinumad laagrid, mida kasutatakse laialdaselt oma mitmekülgsuse tõttu. Sobivad nii radiaalsete kui ka aksiaalsete koormuste talumiseks.

 2. Nurga kontaktlaagrid - Ideaalsed rakendusteks, kus on vaja taluda suuri aksiaalseid koormusi. Nende disain võimaldab taluda koormust mõlemas suunas.

 3. Isereguleeruvad kuullaagrid - Need laagrid on mõeldud rakendustele, kus võlli ja korpuse vahel võib esineda joonduse erinevusi.

 4. Tõukurkuullaagrid - Spetsialiseerunud laagrid, mis on mõeldud ainult aksiaalsete koormuste talumiseks. Neid kasutatakse sageli autode ja tööstusseadmete sidurites.

Kuullaagri Valimine

Kuullaagri valimisel tuleb arvestada mitmeid tegureid:

 1. Koormuse Tüüp ja Suurus - Määrake, millist tüüpi koormust (radiaalne, aksiaalne või kombineeritud) ja millises suuruses laager peab taluma. See aitab kindlaks teha, millist tüüpi laager sobib kõige paremini.

 2. Kiirus - Arvestage, millise kiiruse juures laager peab töötama. Kõrgematel kiirustel töötamiseks võivad olla vajalikud erilised määrded või jahutussüsteemid.

 3. Täpsus - Rakendused, kus on vaja suurt täpsust, võivad nõuda täppislaagreid, millel on väiksemad tootmistolerantsid.

 4. Temperatuur - Laagri valikul tuleb arvestada ka töökeskkonna temperatuuriga. Kõrgetel temperatuuridel töötamiseks võivad olla vajalikud laagrid, mis on valmistatud kuumakindlatest materjalidest.

 5. Korrosioonikindlus - Teatud töökeskkonnad võivad nõuda roostevabast terasest või muudest korrosioonikindlatest materjalidest valmistatud laagreid.

 6. Hooldus ja Eluiga - Kaaluge, kui lihtne on laagrit hooldada või asendada, ning milline on eeldatav eluiga teie rakenduses.

 7. Hind - Ehkki see ei pruugi olla peamine valikukriteerium, on oluline leida tasakaal laagri kvaliteedi ja selle maksumuse vahel.

Varuosa otsing
 • Varuosa otsing
 • Näete ainult oma rattale sobivaid tooted! Kõikide toodete nägemiseks klikige "Tühista" nupul.

Kuvamisviis Ruudustik Nimekiri

Üksuseid 1-36 - 651'st

Page
lehe kohta
Määra kahanevas suunas
Kuvamisviis Ruudustik Nimekiri

Üksuseid 1-36 - 651'st

Page
lehe kohta
Määra kahanevas suunas