Rull-laagrid

Rull-laagrid, mida tihti nimetatakse ka rulliklaagriteks, on masinaehituses kasutatavad komponendid, mis võimaldavad osadel pöörduda või liikuda minimaalse hõõrdumise ja kulumisega. Need on olulised erinevates tööstusharudes, alates autotööstusest ja rasketööstusest kuni lennunduse ja merenduseni, pakkudes lahendusi, kus on vaja toetada suuri radiaalseid või aksiaalseid koormusi. Rull-laagrite valik on kriitiline samm tagamaks masinate ja seadmete sujuva, tõhusa ning pikaealise töö. Järgnevalt vaatleme rull-laagrite peamisi tüüpe ja nende valimise põhipunkte.

Rull-Laagrite Tüübid

 1. Silindriline rull-laager - See tüüp kasutab silindrikujulisi rulle, mis on paigutatud paralleelselt võlli suunaga, võimaldades suurt radiaalset koormustaluvust. Silindrilised rull-laagrid ei talu aksiaalseid koormusi.

 2. Nõellaager - Tegemist on tüübiga, mis kasutab väga väikesi silindrilisi rulle. Nende väike läbimõõt võimaldab kompaktset disaini, muutes need ideaalseks väikeste ruumide jaoks, kus on vajalik suur radiaalne koormustaluvus.

 3. Koonusrull-laager - Need laagrid taluvad nii radiaalseid kui ka aksiaalseid koormusi eri suundades, tänu nende koonilisele kujule. Neid kasutatakse sageli sõidukite rataste laagritena.

 4. Sfääriline rull-laager - Sfäärilised rull-laagrid on disainitud taluma suuri radiaalseid koormusi ja mõõdukaid aksiaalseid koormusi. Nad suudavad kompenseerida võlli ja korpuse vahelisi joonduserinevusi, muutes need sobivaks keerukamatesse rakendustesse.

Rull-Laagri Valimine

Rull-laagri valikul tuleks arvestada mitmete teguritega, et tagada parim jõudlus ja pikk eluiga:

 1. Koormuse Tüüp ja Suurus - Tuleb hinnata, kas rakendus nõuab radiaalset, aksiaalset või kombineeritud koormustaluvust ja millises suuruses.

 2. Kiirus - Laagri maksimaalne pöörlemiskiirus on oluline, eriti kõrge kiirusega rakendustes.

 3. Töökeskkond - Arvestada tuleb temperatuuri, niiskuse, tolmu, kemikaalide ja muude keskkonnateguritega, mis võivad mõjutada laagri materjali ja määrde valikut.

 4. Täpsus ja Rigiditeet - Täppisrakendused nõuavad laagreid, millel on väiksed tootmistolerantsid ja suur rigiditeet.

 5. Eluiga ja Hooldusvajadus - Kaaluda tuleb laagri eeldatavat eluiga ja hooldusintervalle, et minimeerida seisakuid ja hoolduskulusid.

 6. Hind - Kuigi kvaliteet ja sobivus peaksid olema peamised valikukriteeriumid, on ka laagri maksumus oluline kaalutlusfaktor.

Varuosa otsing
 • Varuosa otsing
 • Näete ainult oma rattale sobivaid tooted! Kõikide toodete nägemiseks klikige "Tühista" nupul.

Kuvamisviis Ruudustik Nimekiri

32 toodet

lehe kohta
Määra kahanevas suunas
  • OUTLET -31%
  • Tarne 2-4tp.
  Steeringhead bearing kit
  Special Price 39,61 € Regular Price 57,06 €
Kuvamisviis Ruudustik Nimekiri

32 toodet

lehe kohta
Määra kahanevas suunas